Pages

2011. január 11., kedd

Krumplis pogácsa



Hozzávalók:
  • 50 dkg liszt
  • 1 kis pohár (20%-os) tejföl
  • 3 tojássárga
  • 1 cs (5 dkg) friss élesztő
  • 1 ek cukor
  • 2 dl tej
  • 2 csapott ek só
  • 20 dkg vaj, megolvasztva és kihűtve
  • 6 közepes krumpli
kenéshez, szóráshoz
  • 1 tojássárga
  • egész köménymag 

Elkészítés:
  1.  A krumplit héjában megfőzzük, majd megpucoljuk, krumplinyomóval összetörjük és némi olvasztott vajjal összekeverjük. Fél evőkanálnyi sót is adunk hozzá.
  2. Az élesztőt a langyos cukros tejbe morzsoljuk és pár perc alatt felfuttatjuk.
  3. A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadunk 1,5 evőkanálnyi sót. Elkeverjük.
  4. Mehet bele az élesztős tej, a tojássárgák, a tejföl. Összekeverjük és hozzáöntjük a vajat. Tésztává gyúrjuk. (Egy kis liszt hozzáadása még szükséges lehet.)
  5. Langyos helyen duplájára kelesztjük a tésztát, majd pár mozdulattal átgyúrjuk és lisztezett felületen kinyújtjuk. (Téglalap alakúra.)
  6. Rákenjük a krumplis masszát. Összehajtogatjuk a tésztát. Tiszta konyharuhával letakarjuk.
  7. 20 percenként még háromszor megismételjük a nyújtás-hajtogatást.
  8. Ha ezzel megvagyunk, kb. 1,5 cm vastagra sodorjuk a tésztát, és tetszőleges méretű pogácsákat szaggatunk belőle.
  9. Sütőpapírral bélelt tepsikre sorakoztatjuk és forró sütőben (200 fokon) kb. fél óra alatt aranyszínűre sütjük.
 forrás: nosalty.hu

2011. január 6., csütörtök

Vajas pogácsa






1kg lisztet, 2,5dkg sót összekeverünk.
5dkg cukrot 1,5dl langyos vízzel összekeverünk, és 5dkg élesztőt felfuttatunk benne.
1 tojást és 2dl tejet összekeverünk.
A lisztbe elmorzsolunk 35dkg margarint. Hozzáadjuk az élesztős keveréket, és a tojásos tejet. Ezt jól összegyúrjuk, felgömbölyítjük, és 15percig pihentetjük.
2cm vastagra kinyújtjuk, beírdaljuk a tetejét. Kiszúrjuk a pogácsákat, megkenjük tojással. Megkelesztjük, még egyszer tojásozzuk és 170°C-on pirosra sütjük.

Magos pogácsa


1kg lisztet, 2,5dkg sót összekeverünk.
5dkg cukrot 1,5dl langyos vízzel összekeverünk, és 5dkg élesztőt felfuttatunk benne.
1 tojást és 2dl tejet összekeverünk.
A lisztbe elmorzsolunk 5dkg margarint. Hozzáadunk 10dkg lenmagot, az élesztős keveréket, és a tojásos tejet. Ezt jól összegyúrjuk, felgömbölyítjük, bevágjuk a tetejét, és 15percig pihentetjük.
30dkg margarinból zsiradékalapot készítünk az előző bejegyzés szerint, majd a csomagolás és hajtogatást is elvégezzük.
2cm vastagra kinyújtjuk a 20percig pihentetett tésztát. Beírdaljuk a tetejét. Kiszúrjuk a pogikat, megkenjük tojással, megszórhatjuk sajttal is. Megkelesztjük, ha sajt nélkül készítjük, még egyszer tojásozzuk és 170°C-on pirosra sütjük.

Sajtos vendégváró



40dkg lisztet, 15g sót, 1tk sütőport, 8dkg füstölt sajtot összekeverünk, 24dkg margarinnal elmorzsoljuk. 2 egész tojást és 2 sárgáját 2ek tejföllel összekeverünk, hozzáadjuk a morzsalékhoz és gyors mozdulatokkal összegyúrjuk.

Becsomagoljuk fóliába és fél órát a hűtőben pihentetjük.

Kinyújtjuk fél cm vastagra, letojásozzuk, megszórjuk reszelt sajttal és tetszés szerint feldaraboljuk.

Előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.

Akkor a legfinomabb, ha emmentáli és füstölt sajtot keverünk felesbe!:)

Kávétorta





Világos piskótát 3-ba vágunk, rummal meglocsoljuk a lapokat.

A lentebb olvasott vajkrémet készítsük el, adjunk hozzá 2 evőkanál pici vízben feloldott nescafét, és kevés rumot.

Töltsük be a tortát, kenjük le kívülről. Dermesszük. Tetejét csíkozzuk be fűrészkártyával vagy villával. stufnikat teszünk rá, a torta közepét csokiforgáccsal díszíthetjük.

Diótorta


A világos piskóta bekeverésekor a liszthez adjunk egy marék durvára darált diót. Kisütés és kihűlés után vágjuk 3-ba.

A lentebb olvasott vajkrémet készítsük el, adjunk hozzá 10dkg finomra darált diót, pici fahéjat, citromhéjat és rumot (ízlés szerint).

A lapokat locsoljuk meg rummal, majd töltsük be és kenjük le. Dermesszük. Oldalát darált dióval panírozzuk és stufnikkal, a stufnikon 1-1 diószemmel díszítjük.

Christina Aguilera - You Lost Me (Hex Hector Mac Quayle Remix)

2011. január 5., szerda

Gesztenye torta



Csokis piskótát 3-ba vágunk (7tojásosat), a lapokat meglocsoljuk enyhén rummal.

20dkg gesztenyepürét fél dl rummal kikeverünk, a lentebb olvasható vajkrémnek a felét elkészítjük, és hozzákeverjük a gesztenyés péphez.

3 részre osztjuk a krémet, betöltjük a tortát, lekenjük kívülről és dermedni hagyjuk a hűtőben.

Áthúzhatjuk olvasztott csokival, díszíthetjük gesztenyedíszekkel, vagy egyszerűen zsákból nyomjunk stufnikat a tortára.

Ha még finomabbat akarunk csinálni, akkor tegyünk a krémbe magozott befőtt meggyet!:)

Oroszkrém torta


Az az első, hogy a krémhez a 10g zselatint 1 dl vízzel összekeversz, és hagyod duzzadni, amíg meg nem csinálod a krémet.

Csinálsz egy világos piskótát, azt 3-ba felvágod, utána csinálsz egy krémet: 1 pudingkrémet. Receptje: 5dl tej, 70g pudingpor, 115g cukor, 10g van. cukor. A tejet a cukorral felforralod, de előbb a pudingport elkevered pici tejjel, ha felforrt a tej, beleöntöd a keveréket, és habverővel keverd, akkor nem lesz csomós!
Kihűtöd, és ezt elkevered 75ml rummal, tehetsz bele vízben felforralt mazsolát is (35g) és egy pici cukrozott narancshéjat. Felvered a fél liter hideg tejszínt, egy picivel jól elkevered a krémet, beleöntöd a megduzzasztott, mikróban felolvasztott zselatint, elkevered, majd az összes tejszínhabbal lazán összekevered.

3 részre osztod a krémet, de csak úgy szemre, és betöltöd a tortát. 2 órát dermeszted a hűtőben. A külsejét pedig tejszínhabbal körbekened, díszíted.

Könnyebben ki tudod szedni a tortát, ha zsírpapírt teszel a tortakarika oldalába és úgy töltöd be.

Tejszínes túrókrém torta


Sütünk egy fél világos piskótát. A karikából kivéve kihűtjük, a karikának az oldalát zsírpapírral béleljük, visszatesszük a piskótát.

2dkg zselatint duzzassz meg 2dl vízben (rakd bele a vízbe, és várj vele 15 percet legalább).

Fél kg túrót 20dkg kristálycukorral eddig keverünk robotgéppel, amíg nagyon lágy állagú nem lesz. Így nem kell szitán átpaszírozgatni a túrót.
Belereszeljük egy citrom héját és belekeverjük a túróba. Fél liter tejszínt felverünk keményre. A mikroba felolvasztott zselatint (ne legyen nagyon meleg!) belekeverjük a túróba, hozzáadunk egy pici tejszínt is, elkeverjük. Majd végül az összes tejszínt lazán hozzákeverjük.

Ráterítjük a krémet a piskótára, és legalább 2 órát hűtőben dermesztjük, de az a legjobb, ha egy egész éjszakát hagyjuk.

Dermedés után a felületét késsel összekarcoljuk, gyümölccsel felrakjuk, és zselézzük.
Oldalát tejszínhabbal körbekenhetjük, és pirított mandulával díszíthetjük.

Cukormáz

Ez a recept 1db tortához elegendő.

50dkg porcukrot 0,3-0,4dl tejjel kikeverünk simára. Nem szabad, hogy nagyon folyjon. Akkor jó, hogyha belenyúlsz, és szép lassan folyik le az ujjadról.

Puncstorta




Két világos piskótát sütünk. Az egyiket ketté vágjuk, a másikat 3-ba vágjuk, és rátesszük a középső lapot a kettévágott piskótára. Ez lesz a töltelék. 3x3cm-es kockákra felvágjuk, és két részre vesszük.
A 2 nem felvágott lapot belül megkenjük barackízzel.

A töltelékhez szirupot készítünk. 3,5dl vizet felforralunk 16dkg cukorral, 1 narancs, és 1 citrom héjával. Levesszük a tűzről, és beleöntünk 1dl rumot. Ketté vesszük, és az egyik részét megszínezzük pirosra. (Tesco-ban lehet kapni ételfestéket) A 2 szirupot ráöntjük a 2 piskótakockára. Óvatosan összerázzuk, majd a világos, és piros szirupos kockákat egybeforgatjuk.

A lekent piskótaaljat beletesszük a piskótaformába, rányomkodjuk a tölteléket, és befedjük a másik lekent lappal. Tetejét lefedjük valamivel, és ráhelyezünk valamilyen nehezéket, hogy préselődjön. Betesszük minimum 2 órára a hűtőbe.

Amikor már préselődött eleget, akkor kivesszük a formából, lekenjük forralt barackízzel.

Végül melegített, színezett fondant-nal, vagy mázzal bevonjuk.

Párizsi krém


1 liter tejszínt 1kg cukorral és 3dkg vaníliás cukorral felforralunk. 40dkg kakaóport csomómentesen elkeverünk benne, és besűrítjük. Levesszük a lángról, és 30dkg vajat apránként belekeverünk, amíg maradéktalanul el nem olvad. Még forrón kiöntjük egy márványasztalra, és kihűlésig táblázzuk. Vagyis egy spatulával, vagy spaklival szétterítjük a krémet a márványlapon, majd összehúzzuk, és így tovább, amíg ki nem hűl. Ez a művelet az állagán javít, ha kihagyod, akkor se lesz nagy baj szerintem!:)
Másnap fele-fele arányban keverhető vajjal, de hetekig is eláll hűvös helyen.

Alapvajkrém

 
10dkg krémport elkeverünk egy pici tejjel. 5dl tejet felforralunk 40dkg cukorral, ráöntjük a krémporos alapra, és gyorsan elkezdjük keverni. Visszatesszük a tűzre (tehát már a krémporos alapot is egy főzős edénybe keverjük ki a hideg tejjel), és pöfögésig főzzük állandó keverés mellett. Teljesen kihűtjük a krémet.
15dkg vajat felforrósítunk. 45dkg vajat pedig belekeverünk habosra. Ehhez adjuk hozzá a pudingkrémet és a folyékony vajat. Addig keverjük, amíg teljesen egynemű nem lesz.

Kakaós piskóta



Egy 26-28cm-es formához.
7 tojást válassz ketté, a tojássárgáját habosítsd ki 4dkg cukorral, amikor már "fehér, apránként csurgass hozzá 10g olajat.
16 dkg lisztet szitálj le 3g sütőporral, és 2dkg kakaóporral. A tojásfehérjét 10dkg cukorral verj fel keményre. Akkor jó, ha az ujjaddal kivett minta szép egyenesen megáll, és nem hajol el a csúcsa.
Egy keveset hozzáadsz a sárgájához, intenzív mozdulatokkal elkevered habverővel. Hozzáadod a többi habot is, de ezt már fakanállal, vagy kártyával keverd hozzá, és csak félig keverd el.
Ekkor jöhet hozzá a liszt 3 részletben. Szép óvatosan keverd bele a tojásos alapba.
Akkor jó, ha már nem látszanak a lisztcsomók, de nem szabad sokáig keverni, mert ha már fényes a massza teteje, akkor le van keverve, vagyis sok levegőbuborék ment ki a tésztából, ettől lapos lesz a piskóta!
Ha karikába sütjük, akkor alul béleljük ki sütőpapírral, és ívesen kenjük a masszát bele, hogy a közepén homorú legyen. 180°C-on enyhén gőzös sütőben sütjük 40 percig, de ellenőrizd tűpróbával.
A lapot akarsz kenni, akkor nagy tepsi aljára tegyél sütőpapírt, kend el a masszát egyenletesen, és süsd 180°C-on aranybarnára. Akkor jó, ha megtapogatod a tetejét, és nem ad ki zizegő hangot, és visszajön az ujjad nyoma.

2011. január 4., kedd

Hamis marcipán mályvacukorból



Hozzávalók:
25g mályvacukor
40g porcukor
5g kukoricakeményítő
1/2 kávéskanál olaj

Kimérjük a keményítőt és a porcukrot egy kis tálkába. Beletesszük a mályvacukrot és elkezdjük gyúrni az ujjainkkal. Nemsokára felveszi az egész port és egy nagyon jó állagú gyurma lesz belőle. Ekkor mélyedést nyomunk a közepébe, beletesszük az olajat és azt is hozzágyúrjuk.
Egy nagyon jól nyújtható, formázható gyurmát kapunk.
Egyenként becsomagoljuk folpackba, az egészet egy margarinosdobozba rakjuk, hűtőben tároljuk. Tortadíszítéskor csak elő kell venni.
Vékonyan olajozott sütőpapíron ki lehet nyújtani, ha nagyon lágy lesz, akkor keményítőt kell rá hinteni.

Mályvacukor



Hozzávalók: 13x18cm-es edényhez
150g cukor
50ml víz
1 evőkanál kukoricaszirup (vagy helyette méz)
8g zselatin + 3 evőkanál víz
csipet só
esetleg: ízesítő aroma és ételfesték
A hempergetéshez:
1 evőkanál kukoricakeményítő + 1 evőkanál porcukor

Elkészítés:
Egy téglalap alakú műanyagdobozhoz méretre vágok 2 sűtőpapírt. Az egyiket szilikonecsettel jól átkenem olajjal és a doboz aljába teszem.
A habverő edénybe teszem a porzselatint, hozzáadok 3 evőkanál vizet, elkeverem. Állni hagyom. (Ekkor lehet hozzáadni az ételfestéket is).
Egy kislábosba teszem a cukrot, mézet és a vizet, felforralom és még kis lángon forralom kb. 3-4 percet. A viszonylag hígabból sűrű, kristálytiszta szirupot kapok. Minden recept azt mondja, hogy a hőmérséklet ne legyen 126 Celsius fok fölött. Én ezt úgy oldottam meg, hogy elértem, hogy jól forrjon, majd levettem a lángot, és így forralgattam.

A forró szirupból azonnal egy keveset a zselatinhoz öntök és a mixerrel elkeverem. Hozzáadom a többi szirupot is, vanília vagy más kivonatot és egy csipet sót. Majd a mixerrel alacsonyabb fokozaton elkezdem keverni. Kb. 6-7 perc múlva maximumra veszem a fordulatot és még habosítom 1-2 percig. Akkor jó, ha már hófehér, megkeményedő a hab, nyúlós, elkezd felmászni a habverőn. Az időtartam függ a mixertől.

Ezt a habot az előkészített dobozba öntöm, kanalazom.

Kissé elegyengetem a tetejét, a másik papírt is bekenem olajjal és a tetejére teszem. Hagyom dermedni a hűtőben, kb. 2-3 óra múlva jó lesz.
A megdermedt hab egy szivacsos, gumiszerű, ruganyos valami lesz.

Ekkor a doboz oldalánál késsel körbevágom, kiborítom a dobozból, és óvatosan lehúzom a papírt róla. Kés élével segítek, ha kell. Az olajos papírra teszem vissza, mert ragadós nagyon! A konyhai ollóval először csíkokat vágok belőle, majd a csíkokat felkockázom.

Egy tálkában összekeverem a keményítőt a porcukorral és minden mályvacukor kockát meghempergetek benne, a felesleget lesöpröm.
Hónapokig tárolható, mert valójában csak cukor.

Piskóta massza



Egy 26-28cm-es formához.
7 tojást válassz ketté, a tojássárgáját habosítsd ki 4dkg cukorral, amikor már "fehér, apránként csurgass hozzá 10g olajat.
16 dkg lisztet szitálj le 3g sütőporral. A tojásfehérjét 10dkg cukorral verj fel keményre. Akkor jó, ha az ujjaddal kivett minta szép egyenesen megáll, és nem hajol el a csúcsa.
Egy keveset hozzáadsz a sárgájához, intenzív mozdulatokkal elkevered habverővel. Hozzáadod a többi habot is, de ezt már fakanállal, vagy kártyával keverd hozzá, és csak félig keverd el.
Ekkor jöhet hozzá a liszt 3 részletben. Szép óvatosan keverd bele a tojásos alapba.
Akkor jó, ha már nem látszanak a lisztcsomók, de nem szabad sokáig keverni, mert ha már fényes a massza teteje, akkor le van keverve, vagyis sok levegőbuborék ment ki a tésztából, ettől lapos lesz a piskóta!
Ha karikába sütjük, akkor alul béleljük ki sütőpapírral, és ívesen kenjük a masszát bele, hogy a közepén homorú legyen. 180°C-on enyhén gőzös sütőben sütjük 40 percig, de ellenőrizd tűpróbával.
A lapot akarsz kenni, akkor nagy tepsi aljára tegyél sütőpapírt, kend el a masszát egyenletesen, és süsd 180°C-on aranybarnára. Akkor jó, ha megtapogatod a tetejét, és nem ad ki zizegő hangot, és visszajön az ujjad nyoma.

Dobos torta






A tradicionális doboshoz 6 piskótalapot készítünk. 8 tojásból, 14dkg cukorból, 14dkg lisztből, és 4dkg vajból(!) a sima piskótamassza receptje alapján.
Olajozott lisztezett lemezen feljelölünk a sütőkarikával, és az alapján könnyen tudunk kerek lapokat kenni.
6 részre osszuk a tésztát, elkenjük, és 200°C-on 8-10 percig sütjük.
Sütés után késsel alávágunk és a tortakarikával kiszúrjuk még melegen.

A krémhez 4 tojást 20dkg cukorral, és 2 csomag vaníliás cukorral folytonos keverés mellett hevítünk, amíg a cukorszemcsék el nem olvadnak.
Kihülésig habbá vetjük. Fontos, hogy teljesen legyen kihűlve.
23dkg hűtőből kivett vajat kis kockákra vágunk, és hozzáadjuk. (nem baj ha ikrásnak, darabosnak látod)
25dkg étcsokit mikroba felmelegítünk (folyamatos figyelés mellett, kevergetve), 4dkg kakóport csomómentesen elkeverünk benne, és a vajas alaphoz adjuk.

5 doboslapot betöltünk a krémmel (minden lap közé kb. 15dkg krém megy), körbekenjük, felstufnizzuk annyi stufnival, amennyi szeletre akarjuk vágni. Betesszük a mélyhűtőbe.

A tetőhöz előkészítünk margarint, egy nagyon éles nagy pengéjű kést, és kenőkést (vagy amivel elkenjük a doboscukrot a pisótán). A legszebb lapot hagyjuk meg ehhez. 20dkg kockacukrot felolvasztunk kristálymentesre. Pár csepp citromlevet hozzáadva nem fog gyorsan kötni a cukor, amikor vágjuk fel. Elkenjük a cukrot a piskótalapon, vajazott késsel felvágjuk. Ha köt a cukor felvágáskor, meleg sütőbe be lehet tenni kicsit felolvasztani.
Legyező alakban, vagy simán rárakva fltesszük a tetőt. ha simán akarjuk rátenni, nem kell stufnizni.

A torta oldalát pirított stiftelt mandulával panírozzuk.

Hello Kitty torta

Először is azzal kezdtem, hogy kivágtam egy Hello Kitty fejet sablonnak. Körberajzoltam 3 sütőpapíron, majd 3 tojásból piskótát csináltam. Ezt 3x ismételtem meg, így kaptam 3 piskótalapot. A masszát csak addig kentem ki, ameddig a sablon látszott.
Megsütöttem, majd mikor kihűltek a lapok, körbevágtam a sablon mentén.



Elkészítettem a Dobos tortánál olvasható krémet (mivel ez a kedvencem:)), és betöltöttem a tortát. Szépen lekentem oldalt és a tetejét is. Betettem a hűtőbe dermedni.

Melegítettem csokit, amit egy előzőleg készített zsírpapír tölcsérbe beletöltöttem, és a sablonra helyezett zsírpapírra kialakítottam vele a bajszokat és a 2 szemet. 



Ezután nekiláttam a rózsaszín masnit megcsinálni. Kinyújtottam a hamis marcipánt amit rózsaszínre színeztem, kivágtam belőle egy csíkot, két végét felhajtottam, 2 feltekert papírzsepivel alátámasztottam, és a közepét még egy egyenes marcipánnal körbefogtam.
A fehér marcipánt egy olajozott zsírpapíron kinyújtottam szép vékonyra. 




Ezután már csak annyi volt a dolgom, hogy bevonjam a tortát a kinyújtott marcipánnal, csináljak még egy sárga nózit, és feltegyem a hűtőbe tett csokidíszeket és masnit is.

És íme a mű:) : 


2 féle Sacher torta



Sacher torta 1

Hozzávalók:
150g vaj
75g porcukor
1 vaníliás cukor
6 tojássárgája (120g)
6 tojásfehérje (180g)
75g kristálycukor
150g liszt
5g sütőpor
150g étcsokoládé

A csokoládét vízfürdőn megolvasszuk. A vajat a porcukorral kihabosítjuk, hozzáadjuk egyenként a tojássárgákat és belekeverjük az olvasztott csokoládét. A tojásfehérjét a kristálycukorral habbá verjük, belekeverjük a vajas alapba, majd a liszt-sütőpor keverékét.
Tortakarikába kenjük, 180-185°C-on sütjük enyhén gőzös sütőben.

Mikor kihűlt, kettévágjuk, megtöltjük baracklekvárral, kívül is lekenjük forralt baracklekvárral. Dermedés után áthúzzuk olvasztott csokoládéval. (30dkg csoki, 2ek olaj)



Sacher torta 2

Hozzávalók:
6 tojás + 6 tojássárgája
200g cukor
30g víz
180g liszt
50g kakaó
8g sütőpor
10g olvasztott vaj

Az egész tojást és a sárgákat a cukorral állandó keverés mellett felmelegítjük egy lábasban addig, amíg ujjunkat nem kezdi csípni picit, ha belenyúlunk. (amíg el nem olvadnak a cukorszemcsék, 40-45°C) Kihűlésig habbá verjük. Apránként belekeverjük a vizet, és az olvasztott langyos vajat. Szitával a felületére hintjük a liszt-kakaó-sütőpor keverékét. Tortakarikába 180°C-on sütjük enyhén gőzös sütőben.

Mikor kihűlt, kettévágjuk, megtöltjük baracklekvárral, kívül is lekenjük forralt baracklekvárral. Dermedés után áthúzzuk olvasztott csokoládéval. (30dkg csoki, 2ek olaj)

Rögtön puha mézeskalács






Kipróbált recept!:)

Hozzávalók:
70 dkg liszt
15 dkg margarin
25 dkg szitált porcukor
3 egész tojás
1 mokkáskanál szódabikarbóna
4 bő olvasztott evőkanál méz
mézes fűszerkeverék
Máz:
1 tojásfehérje keményre vert habja
20 dkg szitált porcukor

Elkészítés:
A mézet felmelegítjük, levéve a tűzről folyamatos kevergetés mellett hozzáadjuk a margarint, a szitált porcukrot, egyenként a tojásokat, fűszereket,majd legvégül a szódabikarbónával elkevert lisztet és jól összedolgozzuk az anyagokat.
Zacskóba tesszük és 24 órát hűvös helyen állni hagyjuk.
Nyújtjuk, szaggatjuk és a tetejét tojássárgájával megkenjük.
Közepes lángon megsütjük.Hamar megsül!!

Tanácsok:
Ha a tészta kicsit ragad az összeállításnál tehetsz még hozzá egy kevés lisztet, nem lesz kemény tőle.
Én majdnem egy egész fűszerkeveréket hozzáteszek, de érdemes megkóstolni a tésztát és úgy könnyebb dönteni.
A mázat én több színűre szoktam elkészíteni.Ha ételfestéket teszel hozzá, akkor csak pár cseppet tegyél, ne hígítsa fel nagyon.Kicsit száradni hagyod és már eheted is.
Ez sütés után rögtön puha, de az igazi ízét másnapra hozza ki.Letakarva, zacskóban, vagy fémdobozban tárolom.
Jó étvágyat hozzá!